about us

About

O nas

Restauracja Ludowa działa w Kietrzu od 1 maja 1993 roku. Znajduje się w miejscu, w którym historycznie funkcjonowała Fabryka Likieru wraz z restauracją. W 1983 rozpoczęto kapitalny remont obiektu, podczas którego wyburzeniu poddany został praktycznie cały budynek – pozostawiono jedynie fundamenty i jedną ścianę boczną.

Nazwę restauracji „Ludowa” odziedziczyliśmy po lokalu, który po remoncie działał w tym miejscu od lat powojennych do roku 1991 i był w posiadaniu miejscowej Gminnej Spółdzielni.

źródło: fotokresy.pl/1253337,foto.html

Podstawą jadłospisu są potrawy z tradycyjnej kuchni polskiej. W 2003 roku menu rozszerzone zostało o pizze własnej produkcji.

Pizzeria jako novum na lokalnym rynku zdobyła wielu zwolenników i smakoszy potraw z kuchni włoskiej.

Oprócz konsumpcji w lokalu, proponujemy dowóz pizzy i dań obiadowych do domu klienta. Świadczymy również usługi cateringowe, a także organizujemy imprezy plenerowe i okolicznościowe.

W kwietniu 2014 udostępniliśmy 11 miejsc noclegowych, w pokojach gościnnych nad restauracją. Do dyspozycji gości są: jeden pokój czteroosobowy z balkonem, jeden pokój trzyosobowy i dwa pokoje dwuosobowe, ogólnodostępna kuchnia, wspólna łazienka i ubikacja. W czerwcu 2019 do oferty noclegowej dodaliśmy dziewięć miejsc, w trzech pokojach dwuosobowych i jednym trzyosobowym. Pokoje umiejscowione są na parterze w podwórku za restauracją. Każdy pokój posiada łazienkę wyposażoną w prysznic, umywalkę, toaletę, suszarkę do włosów. W pokoju jest klimatyzacja, telewizor, lodówka, czajnik.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, gwarantujemy smaczne dania i miłą atmosferę podczas pobytu.